Kauno moterų LIONS klubas

Pasaulinė filmo premjera subūrė geros širdies kauniečius

2017 m. lapkričio 17 d.

Kauno moterų LIONS klubas pakvietė į išskirtinį vakarą kino teatre. Daugiau nei keturi šimtai svečių išvydo filmo „Gerumo stebuklas“ premjerą ir aukojo dviejų mažųjų kauniečių gydymui.

„Puiki aktorių komanda, jautri istorija ir svarbiausia – reali parama dviems vaikams, kurie gyvena greta mūsų ir serga tuo pačiu Goldenharo sindromu, kaip ir filmo herojus”, – taip Kauno moterys, susibūrusios po LIONS vėliava, kauniečius kvietė būti geresniais, susimąstyti apie esančius šalia. Pagal R. J. Palacio knygą „Stebuklas“ sukurto filmo herojai – reto genetinio sindromo paženklintas berniukas, jo šeima ir mokyklos bendruomenė. Įgimtam Goldenharo sindromui būdingi veido defektai, ši liga gali pažeisti klausą ir regą. Tokiems vaikams jau pirmaisiais gyvenimo metais prireikia daugybės operacijų, kad jie galėtų įsilieti į visavertį gyvenimą. Kai kurie gydymo būdai taikomi tik užsienyje, tad šeimoms tenka susidurti su išlaidomis, kurių valstybė nekompensuoja.

Pasak Kauno moterų LIONS klubo prezidentės Vaivos Klivečkienės, šeimos, auginančios sunkia reta liga sergančius vaikus, kasdien susiduria su didžiuliais iššūkiais. Jiems tenka priimti sudėtingus sprendimus dėl savo vaiko sveikatos, gydymo ir visos šeimos gyvenimo. Aplinkinių supratimas ir palaikymas reikalingas nė kiek ne mažiau nei finansinė parama. „Ar galime būti geresni, negu reikia? Juk gerumas – tai ir draugiškas žvilgsnis, paskatinimas ar šypsena“, – dėkodamos susirinkusiems už prasmingą vakarą sakė klubo narės.