Kauno moterų LIONS klubas

Dosnių širdžių reikalai aptarti labdaringame Ievos Narkutės koncerte

2020 m. kovo 06 d.

Artėjant Tarptautinei moters dienai, Kauno moterų LIONS klubas surengė tradicinį paramos vakarą. Ievos Narkutės dainų klausę renginio dalyviai prisidėjo prie antrus metus vykdomos iniciatyvos, kurios tikslas – padėti onkologinėmis ligomis sergančioms moterims įsigyti perukus ar galvos apdangalus.

Ieva Narkutė, perfrazuodama savo naujausios koncertinės programos pavadinimą ir vakarą pakrikštijusi „Dosnių širdžių reikalais“, kvietė pasinerti į jausmų pasaulį, pažvelgti į mylimus veidus, į kiekvieną savo žodį ir veiksmą įdėti švelnumo. Pabrėždama, kad onkologinės ligos palietusios kone kiekvieną šeimą, atlikėja ragino pastebėti žmones, kurie dabar klaidžioja tamsoje.
„Mes galime pasakyti, kad tamsa praeis, – viltingai kalbėjo daininkė. – Įžiebkime šviesą vienas kito akyse ir širdyje tada, kai to labiausiai reikia.“

Kalbėdama apie vakaro tikslą, Kauno moterų LIONS klubo prezidentė Živilė Vikertienė prisiminė, kad idėja prisidėti prie pagalbos onkologinėmis ligomis sergančioms moterims kilo prieš metus, aptariant asmenines klubo narių patirtis. Moteris vienijantis klubas kovo 8-osios proga organizuojamo renginio metu nusprendė rinkti paramos lėšas moterims, kurioms dėl ligos prireikė peruko. Praėjusiais metais lengvata įsigyjant peruką pasinaudojo beveik pusšimtis moterų. Šiemet tikimasi padėti dar didesniam būriui sveikimo keliu einančių kauniečių.

Vakaro rėmėjų „L‘Occitane en Provence“ dėka Kauno valstybinio lėlių teatro salė pražydo kvapniomis gėlėmis, o kiekvieno žiūrovo laukė maloni staigmena.

„Ne tik mūsų artimoms moterims grožio ir geros savijautos klausimas susirgus pasirodė itin aktualus, – pasakoja Ž. Vikertienė. – Apklausų duomenimis, kas dvylikta moteris atidėlioja arba net visai atsisako chemoterapijos, nes bijo netekti plaukų.“
Pasak Kauno moterų LIONS klubo narės ir projekto koordinatorės Dalės Kverevičiūtės, moterys, susidūrusios su plaukų slinkimu dėl gydymo, patiria didžiulę psichologinę traumą, joms sunku susitaikyti su pasikeitusia išvaizda, gėda išeiti iš namų. Kaunietė Odeta, jau aštuonerius metus serganti onkologine liga, pabrėžia, kad graži išvaizda labai daug lemia pasitikėjimą savimi, o psichologinė savijauta svarbi sveikimo procesui.
„Lengvata, įsigyjant peruką, reikalinga jau vien dėl to, kad serganti moteris pajunta, jog kažkam rūpi jos esama padėtis, ji ne viena, kovojanti su savo liga, – už iniciatyvą dėkojo Julita. – Plaukų netekimas šiuo atveju yra menkiausia ir lengviausiai ištaisoma problema. Svarbu jausti ir tikėti, kad ligos gydymas bus sėkmingas.“
Ne viena moteris, pasinaudojusi parama, minėjo, kad susirgus atsiranda daug papildomų išlaidų – vaistams, papildams, kitoms priemonėms, kelionėms, – kurios dar labiau sekina, ypač netekus darbingumo. Tad dalis paramos buvo skirta draugijai „Eivena“, vienijančiai onkologinėmis ligomis sergančias moteris.

Po pernykštės akcijos Kauno moterų LIONS klubas sulaukė daugybės teigiamų atsiliepimų, kad parama perukui įsigyti buvo maloni staigmena, praskaidrinusi niūrias mintis. „Net išgirdome pasiūlymą surengti profesionalią fotosesiją su perukais, – sako klubo prezidentė Ž. Vikertienė. – Vadinasi, pagrindinį tikslą – kad sveikstančios moterys vėl pasijustų gražios – pavyko pasiekti!”. Tarptautinė LIONS klubų asociacija yra didžiausia pasaulyje visuomeninė klubinė organizacija. Kauno moterų LIONS klubas veiklą pradėjo 2017 metais, minint pasaulinio LIONS judėjimo šimtmetį. Klubo narės – skirtingos patirties turinčios teisininkės, finansininkės, gydytojos, psichologės ir verslininkės. Prioritetinės Kauno moterų LIONS klubo veiklos kryptys – pagalba su onkologinėmis ligomis susidūrusioms moterims, retomis ligomis sergantiems vaikams ir sunkiai besiverčiančioms šeimoms.